Przejdź do głównej zawartości

książka

Witam witam
zaczynamy nowy rok - a raczej wiosnę od motywu książki.
Projekt oparty o warsztaty Steampunk Bird z 13 arts, na których byłam - dużo pasty, kreatywności i metalu.
Dopiero zaczęłam, ale już pokazuję.

Pierwsze zdjęcie to oczywiście projekt - zeszyt kupiony w Tiger - chyba 10 złotych - może mniej.
Zawsze warto ułożyć całą kompozycję i zrobić zdjęcie projektu - łatwiej dla pamięci :D
Tutaj odmieniony już zeszyt - pokryty podkładem, nakleiłam również pogniecione, zwykłe chusteczki, a następnie pokryłam brązową farbą.
Wyschniętą pracę pokryłam metalowymi przedmiotami oraz odlewami piór ( też pokaże czym).
Metalowe części przykleiłam wspaniałym składnikiem - medium z firmy 13 arts - Multipurpose Gel Medium -  wspaniałe do deco - oraz oczywiście form mieszanych.
Praca musi wyschnąć co najmniej 1-2 dni, a potem zaczynam dalej.
Zdjęcia nie zmieniane - bez podrasowana, aby zobaczyć surową pracę
Miłego oglądania.


.................
Mineło parę dni


Oczywiście nie - kończymy na tym :D Pracę pokryłam pastami, woskami i wszelkimi patynami w proszku - zabezpieczyłam lakierem jachtowym.
Widziecie to białe oczko- to medium - będzie schło przez parę dni, aż do całkowitego przeistoczenia się w przezroczystą masę. Wspaniały efekt urkywania kleju :D
Pozostał tył ksiązki i dylemat- co zrobić z środkiem? :D

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Masa samoutwardzalna cz. I

Witam
postaram się na bardzo prostym przykładzie pokazać, jak używam masy samoutwardzalnej - nazywana również glinką lub masą modelarską.
 Jest to prosty sposób do upiększenia prac decoupage, a zarazem coś nowego - sztuka 3D

Wpierw przygotowanie narzędzi i masy

 Welcom
I will try to show you on a -very- easy example how to use modelling material - modeling glay. 
It is a simplewaytoembellishdecoupageworks, and also something new- the art3D Na zdjęciu pokazałam przykładową masę samoutwardzalną, ale na rynku możecie ich spotkać jeszcze parę rodzai -  w tym w kolorze brązowym. Ze względu na prace decoupage kupujemy raczej kolor biały - ale jeszcze spróbuję z brązową.

In the photoI showedan example ofmassself-curing, but on the marketwe can finda fewtypes-includingin brown. Due to thework ofdecoupagewe should buywhite glay -butmaybe I willtryto do something with brown.


 Czerwone, plastikowe narzędzia do pracy - można zakupić metalowe szpatułki w sklepach plastycznych, ale chciałam pokazać ja…

Deco-kufer

Za oknem deszcz i nie ma gdzie się podziać......cóż może robić kobieta, która nie usiedzi długo na tyłku?
Wyjęłam część moich decoupage-owych rzeczy, by sprawdzić co jeszcze chce kupić.
Ponumerowałam trochę, by wskazać czego używam - może i Wam się przyda
1 - oczywiście gąbki. akurat tutaj mam gąbki na patyczku, ale ostatnio zakupiłam
o wiele przydatniejszą  dużą gąbkę samochodową, którą po prostu dzielę zgodnie z potrzebami na mniejsze kawałki. Polecam sprawdzić rożne gąbki - to instrumenty do tapowania a czasem nakładania kolejnych warstw farby.
2 - oczywiście pędzle! różne kupiłam wiele i małe i duże, różne włosia -tutaj proponuje wybróbować większość. Dla potrzeb deco używam zazwyczaj syntetycznych, ale podobno najlepsze są z włosia zwierząt.
3 - grunt akrylowy (primer) - pokrywa wszelkie tworzywa warstwą, dzięki której będziemy mogli malować powierzchnie, a farba po prostu nie spłynie. Kupuje zawsze o większej pojemności - maluje szczególnie dużo butelek. Gres można mieszać bezp…
Jesień oznacza dla mnie kolory zieleni ukryte w złocie , brązach i miedzi, ale przede wszystkim czas decoupage , warsztaty i Art in Town :D
Dziś przedstawiam Zegar z Warsztatów MyDecor w Warszawie.
Szczerze polecam sklep i ludzi- pełnych ciepła i wiedzy.Metody chyba znane - trochę gazy, wycinanek, metalu, czarnej farby i mnóstwo wosków.