Przejdź do głównej zawartości

prace różne

Wrzucam kilka prac wykonanych ostatnio z pośpiechu chwili :D

Szafka na klucze - muszle wykonane z masy samoutwardzalnej
 Ostatnia moja pasja - papierowa wiklina, czyli pudełka z gazetyświąteczne bombki dla zainteresowanych
 Choinka w pracy


 Kolejna wiklinowa wyróbka - wszystko na zamówienie


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Masa samoutwardzalna cz. I

Witam
postaram się na bardzo prostym przykładzie pokazać, jak używam masy samoutwardzalnej - nazywana również glinką lub masą modelarską.
 Jest to prosty sposób do upiększenia prac decoupage, a zarazem coś nowego - sztuka 3D

Wpierw przygotowanie narzędzi i masy

 Welcom
I will try to show you on a -very- easy example how to use modelling material - modeling glay. 
It is a simplewaytoembellishdecoupageworks, and also something new- the art3D Na zdjęciu pokazałam przykładową masę samoutwardzalną, ale na rynku możecie ich spotkać jeszcze parę rodzai -  w tym w kolorze brązowym. Ze względu na prace decoupage kupujemy raczej kolor biały - ale jeszcze spróbuję z brązową.

In the photoI showedan example ofmassself-curing, but on the marketwe can finda fewtypes-includingin brown. Due to thework ofdecoupagewe should buywhite glay -butmaybe I willtryto do something with brown.


 Czerwone, plastikowe narzędzia do pracy - można zakupić metalowe szpatułki w sklepach plastycznych, ale chciałam pokazać ja…

Deco-kufer

Za oknem deszcz i nie ma gdzie się podziać......cóż może robić kobieta, która nie usiedzi długo na tyłku?
Wyjęłam część moich decoupage-owych rzeczy, by sprawdzić co jeszcze chce kupić.
Ponumerowałam trochę, by wskazać czego używam - może i Wam się przyda
1 - oczywiście gąbki. akurat tutaj mam gąbki na patyczku, ale ostatnio zakupiłam
o wiele przydatniejszą  dużą gąbkę samochodową, którą po prostu dzielę zgodnie z potrzebami na mniejsze kawałki. Polecam sprawdzić rożne gąbki - to instrumenty do tapowania a czasem nakładania kolejnych warstw farby.
2 - oczywiście pędzle! różne kupiłam wiele i małe i duże, różne włosia -tutaj proponuje wybróbować większość. Dla potrzeb deco używam zazwyczaj syntetycznych, ale podobno najlepsze są z włosia zwierząt.
3 - grunt akrylowy (primer) - pokrywa wszelkie tworzywa warstwą, dzięki której będziemy mogli malować powierzchnie, a farba po prostu nie spłynie. Kupuje zawsze o większej pojemności - maluje szczególnie dużo butelek. Gres można mieszać bezp…
Jesień oznacza dla mnie kolory zieleni ukryte w złocie , brązach i miedzi, ale przede wszystkim czas decoupage , warsztaty i Art in Town :D
Dziś przedstawiam Zegar z Warsztatów MyDecor w Warszawie.
Szczerze polecam sklep i ludzi- pełnych ciepła i wiedzy.Metody chyba znane - trochę gazy, wycinanek, metalu, czarnej farby i mnóstwo wosków.